CO UŽ MÁME ZA SEBOU?

1. lekce: Není důležité kolik vyděláte, ale kolik Vám zůstane po zdanění.

V první lekci jsme probrali málo známou daňovou výhodu, která investorovi ušetřila téměř 100 000 Kč. Na opakovaném využívání této výhody je založena jedna z investičních strategií pro rodiče dětí, kterým už bylo 18, ale ještě studují nebo bydlí s rodiči. Díky této strategii můžete dětem zajistit levné bydlení bez toho, že by je 30 let drtily velké splátky hypotéky.

2. lekce : První investice

Řešili jsme první zakázku. U drahých bytů jsou investoři rádi, když dosáhnou zhodnocení ve výši 5 %. U této zakázky je zhodnocení v řádu desítek procet. Účatníci REALITNÍ SHOW 2020 navíc objevili možnost, jak by bylo možné zhodnocení ještě zvýšit. Nájemné by mělo generovat cca 40 % příjmu potřebného pro úhradu splátky hypotéky na vlastní bydlení investora.

Nahlédli jsme do oblasti, která generuje investorům největší zisky. V příští lekci probereme jak nejlépe využít příležitosti, které se zde vyskytují.

V rámci eliminování rizik jsme se seznámili s nejúčinnější obranou jakou pronajímatel má, a tím je notářský zápis se svolením k přímé vykonavatelnosti. Díky tomuto dokumentu si snadno poradíte jak s neplatiči, tak s vyklizením bytu, a to i v případě kdy se nájemník nemá k odchodu. Pro účastníky REALITNÍ SHOW 2020 je k dispozici vzor tohoto zápisu. 

3. lekce: Správným nastavením režimu v domě můžete zdvojnásobit zisk.

Pronajímat byt po pokojích přináší větší zisk než pronájem celého bytu jednomu nájemci. Jednoduchým právním úkonem lze také domy rozdělit na samostané části. Můžete je pronajímat odděleně nebo samostatně prodat.

Zisk z prodeje či nájmu může být o 100 % větší než je v místě obvyklé. To už stojí za pozornost.