Když se o sebe nepostaráte, tak to za vás nikdo jiný neudělá

Starobní, invalidní nebo vdovský důchod v Česku aktuálně pobírá víc jak 2 895 963 lidí. Za posledních 10 let se počet důchodců zvýšil o 430 000 a bude stále stoupat.

Stejně narůstá i doba kterou Češi stráví v důchodu. V 70. letech trval průměrný důchod 11 let. Dnes podle údajů ČSSZ tráví ženy v důchodu průměrně 27 a muži 19 let. Za posledních 15 let délka důchodu prodloužila o čtyři roky.

To znamená, že život v důchodu představuje cca 25 % z našeho života. Tak dlouhá doba už stojí za zamyšlení nad tím, jak se pro tento čas co nejlépe finančně zabezpečit.

Díky kvalitnější stravě a lepší zdravotní péči se bude doba, kterou strávíme v důchodu dále prodlužovat. Důsledkem toho je, že stát musí důchod vyplácet většímu počtu důchodců po mnohem delší dobu. Důchodový účet je dlouhodobě deficitní. Jen za rok 2016 byl v mínusu 15 miliard!
Jak dlouho myslíte, že je takové zadlužování možné? Jednou to musí skončit a skončí. Jste na takovou situaci připraveni? Co můžete pro svoje spokojené stáří udělat už dnes? V podstatě máte tři možnosti:

  1. Chodit do práce i v důchodu, tak dlouho, jak to jen jde.

Chodit do práce je prima, pokud vás to baví, zdraví vám to dovoluje a nemáte jiné plány. Neztrácíte kontakt s lidmi a vydělané peníze se vždycky hodí. Můžete si celou vydělanou částku odkládat na pozdější dobu.

  1. Omezit svoje činnosti a minimalizovat svoje náklady

Minimalizovat náklady je jistě správná cesta, ale pokud vám nezbývají peníze na pěknou dovolenou, divadlo, dobrou večeři nebo na dárek pro milovaná vnoučata, tak už něco není v pořádku.

  1. Bezpečně investovat.

Peníze buď investujete nebo díky inflaci ztrácí na hodnotě. Nic mezi tím! Investujte tak, abyste měli investici zajištěnou a mohli sami přímo ovlivnit, jaký bude mít výsledek Tyto podmínky splňuje jen investice do nemovitosti. Žádné zlato, podílové fondy či akcie u kterých ráno nevíte, jakou hodnotu budou mít večer. U nemovitostí se sami rozhodnete, za jakou cenu koupíte i to za jaký nájem ji pronajmete. Nájem vám bude každý měsíc přispívat do vaší rodinné pokladničky. I když nemovitost shoří je tu stále pozemek a ten má svoji cenu. Nepotřebujete žádné milióny, stačí 15–20 % z hodnoty nemovitosti. Existuje 12 způsobů, jak bezpečně investovat do realit. Jediné, co potřebujete, je vědět, jak to udělat a kde najít ty nejlepší investiční příležitosti. Nepotřebujete velké finanční prostředky. Stačí průměrný plat.

 

Jak výhodně a bezpečně investovat se můžete dozvědět na mém kurzu „Tajemství investování do nemovitostí“, který jsem pro vás připravil. Podrobnosti najdete na www.tajemstviinvestovani.cz

 

Jestli vás článek zaujal, sdílejte ho prosím na facebooku nebo ho pošlete svým kamarádům, přátelům a známým, které by mohl zajímat.