Co když budou investovat všichni?

Na úžasném kurzu o investování v podání Nely Kubasové vznesl jeden kolega dotaz: „Co když budou investovat všichni?“ Neudržel jsem se a požádal jsem ho, aby se rozhlédl kolem sebe. Nechápavě tak učinil. Protože nic pozoruhodného neobjevil, tak se ptal, proč se má rozhlížet. „Vážený pane kolego na tomto kurzu mohlo být stovky a tisíce lidí. A kolik nás tady je? 15! Vážně si myslíte, že všichni budou investovat?“

Možná to nevíte, ale 1 % nejbohatších lidí světa vlastní 90 % majetku. Proč to tak je? Protože to 1 % lidí má svůj cíl, strategii, znalosti a dovednosti k tomu, aby bohatství získali. Nemusíte být zrovna Bill Gates, abyste dokázali získat majetek, který vám zajistí pohodný život, bez přemýšlení nad tím, než vydáte každou korunu.

Investování do nemovitostí je právě takovým druhem investování, který je vhodný téměř pro každého, koho právě nehoní exekutoři. O tom, že to lze dotáhnout v nemovitostech opravdu hodně daleko, svědčí i právě probíhající prezidentské volby v USA. Donald Tramp, jeden z hlavních kandidátů na prezidentské křeslo, je realitní magnát.  Ale ani české kraje nejsou chudé na realitní magnáty.  Radovan Vítek, s majetkem 49 miliard, je aktuálně třetí v žebříčku nejbohatších Čechů. Nedávno  dokončil „Akci Orco,“ když jeho skupina CPI PG pohltila poslední zbytky developera, jenž se kdysi dostal do problémů. Teď dělá další nové nákupy. Letos například koupil skupinu luxusních hotelů na Hvaru, jež dříve patřily právě Orcu. Osobně se drží spíše v ústraní, žije v sídle po bývalém bubeníkovi The Beatles Ringo Starrovi v Anglii. Přitom jeho podnikání nastartovala půjčka od rodičů.