Proč ještě nejste dolarovými milionáři?

Za dolarové milionáře jsou považováni ti, kteří mají jmění jeden milion amerických dolarů (podle aktuálního kurzu koruny vůči americkému dolaru) a více, do kterého se nepočítá cena nemovitosti, ve které bydlí.

Odpověď je celkem prostá.

Buď aktuálně pracujete na tom, abyste se dolarovými milionáři stali nebo jimi být nechcete. „Co to je za hloupost. Říkáte si: Kdo by nechtěl být dolarovým milionářem?“

Ať jste mladí nebo staří, tak si jistě uvědomujete, že v životě je vždycky něco za něco. Pečení holubi létají do pusy jen v pohádkách. Abyste něco získali musíte se zvednout a jít pro to něco udělat.

Tahle holá pravda ještě bohužel nepronikla do hlav mnohých lidí. Ti čekají, že to jednou někdo zařídí za ně. Nějaká partaj nebo někdo, kdo jim naslibuje, že jednou bude líp. Neví se přesně kdy to „jednou“ nastane, ale určitě to jednou bude.  Líp může být.  To však nezáleží na lidech okolo, ale jen a jen na vás samotných.

Slovy klasika české historie Járy Cimrmana: „Můžete s tím nesouhlasit, můžete se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat“. 

Pokud budete ležet doma na kanapi, trávit odpoledne v hospůdce nebo jinak neúčelně utrácet svůj život, tak se ve vašem životě nic nezmění. Nemůže. Vaše energie skončila u objednávky a konzumace objednaného piva.

Otázka zní stále stejně: „Proč ještě nejste dolarovými milionáři“.  Pracujete na tom? Pak je vše v nejlepším pořádku. Nic pro to neděláte? Můžete to změnit někdo mimo vás? Když to neuděláte vy, tak kdo? Když to neuděláte teď, tak kdy?