Vyplatí se ještě investice do nemovitostí?

Odpověď není jednoznačná.

Kupovat drahé byty v Praze či Brně pro investici na klasický pronájem už prakticky nemá smysl. Většina bytů je tak předražená, že se výnos z běžného pronájmu nebezpečně blíží nule.

Jinak je tomu ovšem při pronájmu bytů prostřednictvím AIRBNB a dalších sítí. Moje kolegyně před cca 2 lety koupila malý ateliér ve středu Brna. Je velmi pěkně zařízený. Má trvale téměř 100% obsazenost, a to i poté co zvýšila cenu. Klidně by mohla jít do důchodu. Příjem z bytu násobně přesahuje současný průměrný důchod.

Nic ale není zadarmo. Uklízení bytu a jeho příprava pro další návštěvníky ji zabírá hodně času. Proto uvažuje o koupi dalšího bytu, který je nedaleko toho, který již má. Příjem z druhého bytu zaplatí nejen hypotéku, ale může ho použít i na odměnu někoho kdo se jí bude o oba byty starat. 

Nevíte, jak začít? Hledáte nové možnosti, jak bezpečně investovat? Přemýšlíte, jak udělat svoje současné investování ještě efektivnější? Přihlaste se do REALITNÍ SHOW 2020

Nebudeme mluvit o tom, jak kdo investoval v minulosti, ale budeme řešit konkrétní živé investiční nemovitosti, které se teprve budou kupovat.

REALITNÍ SHOW  2020 je jedinečná akce pro všechny, kteří chtějí:

  • Zhodnotit volné finanční prostředky,
  • najít způsob, jak jejich hypotéku zaplatí někdo jiný,
  • podstatně zvýšit svůj budoucí důchod.

Přihlášku do REALITNÍ SHOW  2020 najdete ZDE nebo si ZDARMA stáhněte e-book „Jak jít do důchodu mladý a v balíku“ kde najdete možnosti jak:

  • vyřešit bydlení svých dětí, aby je nezatěžovalo celý život,
  • si zajistit důchod podle svých představ,
  • co nejlépe využít levných úrokových sazeb dřív, než je ČNB zvedne.